Допомога безпритульним тваринам

"Дім, де живуть книги"

В рамках проекту "Херсон - місто дружнє до тварин"  учні нашої школи залучилися до благодійної акції "Допоможемо безпритульним тваринам", яку проводила бібліотека-філія №17 з 1 квітня по 10 травня. Щиро дякуємо учням 2-А та 4-Б класів які не залишилися байдужими і взяли участь у акції.


Перед новими читачами відкрила двері бібліотека гімназії: відбулося перше знайомство наших першачків з "Домом, в якому живуть книги".

Книжковий драйв

      12 квітня 2016 року відбулося  оголошення переможців та номінантів ІІІ етапу загальноміського конкурсу «Книжковий драйв" "Book-анімація», що проходив серед учнів 9-11-х класів шкіл міста. Завданням для учасників конкурсу було створити рекламу книги чи окремого твору сучасної української, зарубіжної літератури, або книги письменника-земляка мультимедійними засобами у форматі book-анімації.

 

        Диплом III ступеня виборов учень 11-Б класу нашої гімназії -  Прокопенко Олександр за рекламу книги Дрю Карпішина «Star Wars The old Republic: Revan»  

Ми вітаємо Олександра з перемогою!

Детальніше про конкурс

Церемонія нагородження

Інтернет-залежність підлітків

Що таке інтернет-залежність? Чим вона загрожує сучасним підліткам? Які правові аспекти цієї  проблеми? Ці та інші питання досліджували учні 7-Г класу нашої гімназії разом з працівниками Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова і фахівцями Головного територіального управління юстиції в Херсонській області Марчук Оленою Вікторівною та Бурдюг Тетяною Миколаївною. Під час роботи учні мали змогу задати хвилюючі їх  питання і отримати змістовні відповіді та корисні поради: як вберегтися від ітернет-залежності, чого не слід робити, щоб не стати жертвою інтернет-махінацій.


Ігри патріотів Херсонщини

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 8 жовтня на базі нашої гімназії пройшов ІІ тур обласного інтелектуального турніру "Ігри патріотів Херсонщини", організований управлінням освіти Херсонської міської ради та Херсонською обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки серед шкіл Комсомольського району.  Турнір проходив серед учнів трьох вікових категорій. Молодшу групу (4-5 кл.) прелставляла учениця  5-А класу нашої гімназії Ортинська Емілія. В середній групі (6-7 кл.) за звання кращого краєзнавця боровся учень 6-А класу Афанасьєв Кирило, а в старшій групі (8-9 кл.) - учениця 8-А класу Безницька Дар'я. Наша команда посіла почесне ІІІ місце. Вітаємо!!!.


          День незалежності — найважливіше національне свято в більшості країн світу. Не є винятком і Україна: 24 серпня  є головним державним святом.

            Дата 24 серпня пов'язана з прийняттям цього дня в 1991 р. Верховною Радою  Акта проголошення незалежності України:

А К Т  ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
Про проголошення незалежності України

Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року,

— продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні.

— виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами,

— здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує

н е з а л е ж н і с т ь У к р а ї н и та створення самостійної української держави — УКРАЇНИ.

Територія України є неподільною і недоторканною.

Віднині на території України мають чинність виключно Конституція і закони України.

Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення.

ВЕРХОВНА РАДА України

24 серпня 1991 року"

     Цей короткий документ мав величезне значення, адже він заклав підґрунтя для побудови незалежної Української держави, яка була багатовіковою мрією нашого народу. 

Література:

1. Сокол, А.В. Моя країна - Україна. / А.В.Сокол, О.М. Конечна. - Чернігів: Деснянська правда, 2004. - 64 с.

2. Україна. - Харків: Белкар-книга, 2008. - 144 с. - іл. (Світ навколо тебе)

3. Україна на карті світу / упоряд. А.Ковтун. - Київ: Успіх і кар'єра, 2007. - 160 с.

4. Рассоха-Дісс, М.С. Створення української держави: дитяча ілюстована енциклопедія / Рассоха-Дісс М.С. - Харків: Веста, 2001. - 64 с.

5. Шкода, М.Н. Свята моєї Батьківщини: дитячий календар ілюстрований / М.Н.Шкода. - Донецьк: БАО, 2009. - 176 с.б

6. Ігнатова, І.С. Символи Батьківщини: матеріали для проведення виховних заходів з ознайомлення учнівської молоді з історією виникнення та розвитку державної символіки / І.С. Ігнатова. - Тернопіль: Астон, 2005. - 64 с.

"Ще юнаки, ще майже діти..."

28 січня для учнів 10-Б класу в Обласній бібліотеці  для юнацтва ім. Б.Лавреньова пройшов урок патріотизму «Ще юнаки, ще майже діти…», присвячений річниці бою під Крутами. Під час заходу учні ознайомилися з трагічними  подіями нашої країни,  які відбувались на початку минулого століття, переглянули фрагменти документальних фільмів. Тема героїзму, мужності,  самовідданості молоді у захисті України від посягань на її цілісність і незалежність отримала сучасне продовження. Запрошена на захід активістка волонтерського батальйону «Херсонська чайка» Наталя Бреус розповіла старшокласникам про роботу батальйону, про  гуманітарну допомогу, яку збирають на потреби наших захисників у зоні АТО.



             18 листопада в бібліотеці гімназії відбувся семінар для шкільних бібліотекарів області - слухачів курсів підвищення кваліфікації КВНЗ ХАНО. Досвідом роботи з присутніми поділилась завідувач бібліотеки Кривенко Олена Віталіївна.

Під час семінару учасники ознайомились з основними напрямками роботи бібліотеки гімназії, з можливостями використання медіа ресурсів при проведенні уроків бібліотечно-бібліографічної грамотності, досвідом створення і ведення власного вебсайту.

День Українського козацтва

С 1999 року 14 жовтня в Україні відзначається День Українського козацтва.  Саме цю дату було вибрано не випадково – цього дня всі православні віруючі відмічають свято  Покрови Пресвятої Богородиці.  Для козаків воно було найбільш значущим святом. Цього дня відбувались вибори нового отамана. Козаки вірили , що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

Дізнатися більше про історію Українського козацтва на Херсонщині, про відродження його традицій нашими сучасниками учням 9-х класів нашої гімназії допомогла зустріч з  начальником штабу Херсонського коша Українського козацтва Миколою Тараненко, організована спільно з бібліотекою-філією №19.



           Спільно з Обласною бібліотекою для дітей ім. Дніпрової Чайки 16 жовтня в рамках місячника шкільних бібліотек проведено бібліотечний урок для учнів 5-х класів:

 "На островах довідкових видань"

Бібліотека в гостях у гімназії

     2 жовтня до нашої гімназії з бібліовізитом завітали працівники бібліотеки-філії №17. Протягом дня учні мали змогу ознайомитися з новинками вітчизняної та зарубіжної дитячої літератури, представленими на книжковій виставці. 

Вітаю всіх колег зі святом!

Бібліотека    

                                                              Щербина Анатолій

  

У храмі цім, є місце всім –

Хто пише і читає,

Хто не лінується у нім,

Той цілі досягає.

 

І люди працьовиті, вмілі,

Завжди в підмозі читачам,

Слова - привітні, теплі, милі

Щодня вони дарують нам.

Вони - хранителі талантів,

Книжок, брошур, статей, газет,

Пісень і нот для музикантів

І віршів, що писав поет.


Вітаю з святом, друзі, Вас!

Хай Вас хранить Господь до скону,

А був би з мене богомаз,

Я б написав із Вас ікону.


Увага! Конкурс!

З метою виявлення, стимулювання, розвитку та соціальної підтримки молоді м.Херсона управління культури проводить

ІІ Міський конкурс літературної творчості

ім. Миколи Братана.

До участі запрошуються авторські учнівські, студентські, молодіжні колективи та млоді поети, прозаїки та драматурги віком від 14 до 40 років. Більш детально ознайомитись з умовами конкурсу можна тут.

1 вересня - День знань

Вітаємо зі святом!

Посвята в читачі

          14 травня в до шкільної бібліотеки завітали першокласники. У них відбулася урочиста подія - Посвята в читачі. Веселе свято для школярів підготували учні 6-А класу - актив шкільної бібліотеки. 


День Європи

          Починаючи з 2003 року в Україні кожної третьої суботи офійіно відзначається День Європи. Це свято є символом спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. В рамках відзначення цого дня в шкільній бібліотеці для учнів 9-х класів спільно з міською бібліотекою №19 було проведено захід  "Європа очима мандрівника", на якому учні довідалися про історію виникнення свята, здійснили віртуальнну подорож мальовничими  куточками Європи.


26.02.2014 учні 5-Б класу відвідали чергове засідання екологічного майданчика "Зелений кінотеатр" в обласній юнацькій бібліотеці ім. Б.Лавреньова.


"Звучи над рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря!"

            Виступом учнів 1-3 класів стартував в нашій школі Обласний марафон читців  "Звучи над рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря!", присвячений 200-й річниці з дня народження нашого великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка

           Свою майстерність показали 16 учнів початкової школи.

Книги - Всезнайки: в Інтернеті і на полиці

6 лютого для учнів 4-х класів разом з працівниками обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки проведений бібліотечний урок "Книги - Всезнайки: в Інтернеті і на полиці"

Під час уроку учні мали змогу не тільки ознайомитися  з традиційними друкованими довідковими виданнями: словниками, довідниками, енциклопедіями, 

з енциклопедичними ресурсами мережі Інтернет,

а також перевірити і закріпити свої знання  під час практичної гри.

Конкурс "Книжковий драйв"

Підведено підсумки шкільного туру І етапу міського конкурсу "Книжковий драйв" серед учнів 2-4 класів: "У книжковім дивосвіті виростають творчі діти"

 

Всього на конкурс було подано 68 робіт. Переможцями жюрі визначило учнів:

1. Карташов Микита, учень 2-Г класу - вітальна листівка Карлсону (А.Ліндгрен "Малюк і Карлсон)

2. Зарівняк Ірина, учениця 2-А класу - вітальна листівка Джону Сільверу (Р.Л.Стівенсон "Острів Скарбів")

3. Косікова Анастасія, учениця 2-Г класу - вітальна листівка Всеволоду Нестайку.

 

Дякуємо вісм, хто взяв учпасть у конкурсі. Ознайомитись з виставкою робіт можна в шкільній бібліотеці.

 

Куди піти вчитися?

            Перед кожною молодою людиною рано чи пізно постають питання: Куди піти вчитися?, Як обрати професію, яка принесе тобі задоволення і забезпечить максимальну реалізацію твоїх можливостей?

             Допомогти знайти відповіді на ці запитання учням нашої школи покликаний бібліотечний урок: "Веб-помічник майбутнього абітурієнта "Куди піти вчитися?", проведений працівниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей для учнів 9-А,9-Б та 9-В класів

            Перед кожною молодою людиною рано чи пізно постають питання: Куди піти вчитися?, Як обрати професію, яка принесе тобі задоволення і забезпечить максимальну реалізацію твоїх можливостей?

             Допомогти знайти відповіді на ці запитання учням нашої школи покликаний бібліотечний урок: "Веб-помічник майбутнього абітурієнта "Куди піти вчитися?", проведений працівниками Херсонської обласної бібліотеки для дітей для учнів 9-А,9-Б та 9-В класів

"За Україну, за її Волю"

В же традицією стала співпраця шкільної бібліотеки з бібліотекою-філією № 19 нашого міста. От і сьогодні відбувся урок-історична хроніка "За Україну, за її волю" для учнів 10-А класу. Присвячений цей урок 95 річниці Соборності України.

"Освіта - право чи обов'язок?"

          11 грудня 2013 року працівники дитячої бібліотеки №17  для учнів 6-Б та 5-Б класів підготували  та провели години спілкування з права. Під час цікавої та змістовної бесіди "Я дитина - я особистість" (6-Б клас) та правового діалогу "Освіта - право чи обов'язок?" (5-Б клас) діти шукали відповіді на питання: чи потрібно знати свої права ?  Як їх захищати та відстоювати? Чи потрібно виконувати свої обовязки? Яку відповідальність несуть неповнолітні у різних ситуаціях? Які нормативно-правові документи захищають права дітей? 


14 грудня – День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця пам'ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Цей день пам'яті  став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.

            У ліквідації катастрофи на ЧАЕС приймали участь понад 650 тисяч людей зі всього Радянського Союзу. Серед них більша половина – мешканці Української РСР.

 

Книги нового покоління

06.12.2013 року в учнів 6-Вкласу пройшов бібліотечний урок "Книги нового покоління", який підготували для них працівники Херсонської обласної бібліотеки для дітей. Діти пригадали історію появи книг, складали власні розповіді про книги, розмірковували над перевагами традиційних книжок та сучасних електронних; розгадували кросводи, загадки

28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників.

           Цей день було засновано згідно з указом президента "Про День визволення України від фашистських загарбників" від 20 жовтня 2009 року "з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні".

В ході Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму.
 Cилами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року ) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).
Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

 

Екскурсія до бібліотеки

24 жовтня учні 5-Г класу побували на екскурсії у Обласній юнацькій бібліотеці ім. Б.Лавреньова де із зацікавленням ознайомилися з відділами бібліотеки. 

А також прийняли участь у роботі екологічного майданчика "Зелений кінотеатр"